DIY toaletní stoleček

Nazdárek! Konečně sepisuji nějaký ten DIY projekt z nového bytečku. 🙂 Zútulňovat a vymýšlet interiér mě moc baví, i když často jsem prostě jen zoufalá z toho, že to nikdy nebude podle mých představ… Někdy se vám o bytě rozepíši více, ale teď bych se ráda věnovala pouze tomuto DIY toaletnímu stolečku.

Vlastní toaletní stoleček jsem vždycky chtěla, psala jsem vám o něm i v mých interiérových snech. Byt ve kterém bydlíme, je mé tety a některé kusy nábytku v bytě zůstaly (i ty, co jsme nechtěly 😀 ). Jedním z nich byl i starý psací stůl. A tam to vše začalo…

(anglická verze kvůli Pinterestu)

Jsem toho názoru, že i staré věci se mohou stát úplným interiérovým skvostem, pokud se jim člověk trochu pověnuje. Je to pořád kus dřeva/kovu/skla, který dobře sloužil řadu let a je tedy škoda jej hned vyhazovat. A navíc ušetříte penízky, protože právě třeba toaletní stolek vychází většinou přes 3000,- a je úplně maličkatý.

Postup

Co jsem použila?

  • Starý, dřevěný, psací stůl se šuplíky a skříňkou
  • Stará židle TON
 • Na stolek:
  • matnou a lesklou bílou barvu, ředitelnou vodou – Balakryl
  • lepenku
  • šmirgl papír
  • větší štětec a měkký váleček s podmiskou
 • Na židli:
  • kožešinku

Barvení stolku

Natření stolku bílou barvou byl pro mě úplný základ. Do práce jsem se vrhla s maminkou, nejprve jsme celý stůl ošmirglovaly, abychom sundaly původní lak. Poté jsme některé části olepily páskou (hrany stolu), aby zůstaly hnědé a následně jsme začaly natírat. Mezi první a druhou vrstvou jsme počkaly okolo 20 min a poté počkaly do druhého dne.

Po pár pokusech a omylech, které ale ničemu neuškodily vám řeknu následující tipy:

 • Štětec po sobě zanechává stopu, která se mně osobně nelíbila…
  • …proto jsme po dvou vrstvách přešly na váleček a udělaly jsme nejlepší rozhodnutí. I když nám v obchodě pán řikal, že se sním musí trochu umět, po mých několikaletých zkušenostech s projíždění DIY videí (a znalostí telešopingu z mých dětských let 😀 ), jsem věděla, jak na to.
 • Pokud použijete vodou ředitelné barvy, se kterými se lépe manipuluje, rychleji zasychají a tolik nesmrdí, vezměte si hned tu s leskem. Obsahuje totiž lak, který pak barvu lépe chrání. Stoleček totiž budete chtít asi někdy otřít, třeba i něčím vlhkým.
 • Šuplíky jsme před barvením vyndaly ze stolku.
 • Pracuje se rychle, aby se barva rovnoměrně natřela na celou plochu.

Po úplném zaschnutí (okolo 2-3 dnů) se sundala lepenka… No, klasicky se pod ní barva dostala, takže přišel opět na řadu šmirgl a nůž, kterým se prostě zbytky barvy odstranily a hrany stolku se zarovnaly. No a základ byl hotový. 🙂

Původní úchytky stolku jsem vyměnila za romantické „kytičky“ z Bellarose.cz. Jedna stála 99,-.


Židle


Starou TONku, která měla už docela jetý podsedák 😀 , jsem chtěla potáhnout nějakou vkusnou kožešinkou. Nejlevnější jsem našla v NanuNana za 89,-. Kožešinka je bílá, má jemný a krátký chlup, takže nevypadá jako mršina 😀 a přijde mi opravdu decentní. Bohužel měla už daný kruhový tvar a průměr, takže byla pro potažení moc malá, a tak jsem ji na židličku jenom položila, ale perfektně drží, nikam se nesesouvá.

Doplňky

Zrcadlo jsem si nechala udělat v jednom obchůdku na Břevnově, zadala jsem požadované míry (tuším 80×60) a vybrala si bílo-zlatý rám. Zrcadlo i s rámem vyšlo na 1350,-. Zatím není pověšené a nevím, jestli ho tak i nenechám.

Beauty organizéry, bez kterých by to snad ani nebyl toaletní stolek, jsem pořídila na Bonami.cz od značky Compactor. Za všechny tři jsem platila něco přes 500,-, což byla úplně nádherná cena!

Dvě skleněné dózičky na tamponky a tyčinky jsou kupované přes moje „chemické kontakty“ a jde o laboratorní sklo. 

No a nakonec jsem stoleček doplnila umělou kyticí pivoněk, kterou mám už asi 3 roky ze zahradnictví Chládek a mojí oblíbenou a nádhernou krabičkou Fragonard z Cannes.


A to je vše! Já jsem z DIY stolečku nadšená a jsem moc ráda, že jsem byla zas pro jednou kreativní, ušetřila a zbytečně nevyhazovala nábytek! 🙂 Zkuste něco přetvořit, radost z toho bude dvojnásobná! 🙂 Jukněte i na moji sbírku nej dekorativky a nebo na DIY krabičku a barevný podnos pod voňavky, které by se na stolek taky hodily.


Jak se vám stolek líbí? Pustíte se do něčeho podobného?


Pište mi do komentářů, uděláte mi tím velkou radost a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte lajkovat moje stránky:

Facebook
Instagram

… a já se na vás budu těšit opět u toho dalšího!

S láskou,

vaše Birdie.

P.S. Žádný z odkazů není formou spolupráce, tu vždy píšu nebo označuji do textu. Odkazy jsou tam jen pro vás.

20 Comment

 1. Wow! Fakt moc pěkná práce! Vlastní rukou tvořené věci dělají prostě největší radost a když je člověk aspoň trochu šikovný, tak není co řešit. ??

  1. Birdie says: Odpovědět

   To máš pravdu! 🙂 A moc díky, jsem ráda, že se líbí! 🙂 Tak třeba taky něco vytvoříš, co řikáš? 🙂

 2. Nádherné! 🙂 Sama jsem si vytvořila „beauty“ stůl ze starého počítačového stolku, a jsem za to ráda. Bylo to prakticky zadarmo, a sama jsem si mohla zorganizovat, kam co přijde 🙂 Do těch kupovaných stolků by se mi totiž nevešla ani polovina věcí, které vlastním 😀 🙂

  1. Birdie says: Odpovědět

   Taky, když jsem viděla ty malinké toaletní stolky, tak sjem si řikala, že by se mi tam vešla jedna voňavka (a ty mám stejně v koupelně 😀 ). Tady mám ještě místo na další, i třeba nekosmetické, věci a je to prostě „moje práce“! 🙂 A děkuji! 🙂

 3. Super inšpirácia. Niekedy stačí naozaj málo a výsledok je ohromný.

  1. Birdie says: Odpovědět

   Přesně tak! 🙂 I když to samozřejmě zabralo nějaký čas a trochu jsem stresovala (klasika), výsledek stojí za to! 🙂

 4. Viki says: Odpovědět

  tak ty by si sa tým prerábaním nábytku mohla kľudne živiť 😛 vypadá ako úplne nový stôl !

  WHEN PIGS FLY

  1. Birdie says: Odpovědět

   Jééje, děkuji! 😀 🙂

 5. Terez, je to krásný! Jsi šikovná :-). Miluju tyhle předělávky. Jinak nesmutni. Já zrovna včera pověsila konečně poprvé něco na zeď v novém bytě a přidělala poslední světlo (do té doby tam koukaly dráty ze zdi) a až teď, co tam bydlím skoro rok (příští čtvrtek to bude přesně) můžu říct, že to tam mám zabydlené. (a to stejně ještě potřebuju vyměnit konferenční stolek – akorát se mi nikde žádný nelíbí).

  1. Birdie says: Odpovědět

   Míšo, moc a moc děkuji! 🙂 Strašně mě těší, že se předělávka tolik líbí! 🙂 Když si vzpomenu, jak sjem stoleček viděla a hned si řekla, že se do DIY projektu pustím, abych pak mohla předat moje zkušenosti vám čtenářům, uplně mě hřeje u srdce! 🙂
   A děkuji za povzbuzení! 🙂 Každý to asi vnímá tak, že je pořád co zlepšovat! 😀

 6. Tyjo, to vypadá skvěle! Jsi šikovná:) Také bych chtěla líčící stolek, ale momentálně máme bohužel jiné starosti s vybavováním :/

  1. Birdie says: Odpovědět

   Tak snad se na to co nejdříve vyhradí čas! 🙂 A díky moc!

 7. Krásná práce, jsi šikovná! A tleskám za použití stolku, který by jinak skončil kdovíkde. 🙂

  1. Birdie says: Odpovědět

   Právě, že jsme si taky řikala, že by to byla škoda alespoň to nezkusit! 🙂 A nakonec to vyšlo skvěle! 🙂 A děkuji moc, Baru.

 8. Tyjo, je paradni! Libi se mi ty cudliky na suplikach a kozesinka na zidli, top!

  1. Birdie says: Odpovědět

   Jéé, tak to jsem ráda! 😀 Čudlíky! 😀 Věděla jsem, že nějaké takové určitě použiju, protože do podobných jsem se na Pinterestu zamilovala!

 9. Jsi moc šikovná! Toaletní stolek je moc krásný! ♥

  1. Birdie says: Odpovědět

   Děkuji moc, Candy! 🙂

 10. Vypadá to moc pěkně. 🙂 Určitě je super využít starší nábytek a přetvořit ho k obrazu svému.

  1. Birdie says: Odpovědět

   Díky moc, slouží krásně a stále se mi moc líbí. 🙂

Napsat komentář
Enter Captcha Here :