Pudrově růžová a Průhonický park

Krásné pondělí Birdíci! 🙂 Jaký jste měli víkend? Pátek a sobota byly tak teplé, až měl člověk pocit, že přeskočil minimálně tři měsíce v roce! Jaro mám velmi ráda, příroda se probouzí po dlouhém zimním spánku a fauna i flora ji vesele vítá. Procházka v takovém počasí mi vždy vykouzlí úsměv na tváři! 🙂 Dnešní článek bude o naší procházce v Průhonickém parku a outfitu v něm foceném! 🙂

DSC_0086

DSC_0171

S přítelem jsme si řekli, že pokud bude pěkně, budeme jednou za 14 dní pořádat nějaký výlet. Jelikož ale ještě není příroda kompletně probuzená a některé stromy se teprve olisťují, vybrali jsme si Průhonický park. Tato  kulturní památka patří i mezi chráněné památky UNESCO a nyní je pod vlastnictvím Botanického ústavu AV ČR.

Pár slov k outfitu

Hlavní roli hraje určitě pudrově růžový kabátek z Mohita. Není to úplný baloňák, je docela těžký a tím pádem trochu více zahřeje. Tak akorát na jaro! Je velmi elegantní a může se zapnout až ke krku. Těším se, až si ho vezmu k nějaké sukni a budu za opravdickou dámičku! 😀 V tomto outfitu jsem ho ale chtěla trochu rozbít, a proto jsem k němu zvolila sportovní, barevně ladící tenisky a sportovní mikču, kterou jste mohli zaregistrovat již v nakupovacím článku zde. Šedá a růžová se mi v kombinaci moc líbí a vám? 🙂 Naopak pod mikinou se skrývala nadýchaná romantická halenka s rozšířenými rukávy, která je tuto sezónu velmi žhavým trendem. Vše bylo doplněno už jen o přiléhavé jeany a doplňky v podobě perlových náušnic, napodobující 20. léta, a květinkové brože.

DSC_0299 2

DSC_0307

kabátek – Mohito

mikina – Stradivarius

košile – Replay

jeany – Guess

boty – Geox

doplňky – I am, DKNY

Průhonický park

Nejprve jsme si zašli na pizzu do Pizzerie Colosseo a pak zaparkovali hned vedle parku. Každá hodina stojí 30,- a samotný vstup do parku jakbysmet.

DSC_0246

DSC_0409

Průhonický park, čítající 250 hektarů přírodní krajiny, byl založen v roce 1885 hrabětem Arnoštem Emanuelem Silva-Taroucem. Na tomto rozlehlém prostoru najdete cenné druhy dřevin, jednu z největších sbírek rododendronů a následně růží, kosatců nebo pivoněk. Sbírky jsou umístěny v botanické zahradě, která byla bohužel ještě zavřena! 🙁 Proto se sem musím podívat znovu a co nejdříve. 🙂 Krajina je navíc protkána potokem Botičem a obohacena o tři různé rybníky.

DSC_0359

DSC_0429

Jelikož je park rozlehlý, procházky jsou rozděleny do tří okruhů podle časové náročnosti (2 – 6 h, 2,5 – 10 kilometrů). Z těchto okruhů vedou i doporučené „odbočky“ podle toho, zda-li má návštěvník chuť vidět i něco více. Kromě již zmíněné botanické zahrady můžete navštívit různé vyhlídky, či vyhlídkové věže, pikniková místa nebo Alpinium. Alpinium je taková „zahrádka na svahu“ a mně osobně se líbila nejvíce. Měli jsme možnost vidět kromě vřesu i rozkvetlé petrklíče, sasanky nebo krokusy. Každý měsíc kvete něco jiného, proto je dobré hlídat si aktuality na oficiálních stránkách. Na nich naleznete veškeré další informace o parku i o různorodých akcí, které pořádá.

DSC_0375

DSC_0392

Dominantou celého parku je krásný zámek, ve kterém naleznete celoroční výstavy i zámeckou kavárnu. Není divu, že je park oblíbeným místem pro pořádání svateb! 🙂 Nebudu říkat, že už se tam v těch bělostných šatech nevidím! 😀

 

DSC_0395

Co si z článku odnést?

Pokud člověk hledá přírodu blízko Prahy, toto je místo pro něj! 🙂 Mně se park moc líbil a určitě jsem tam nebyla naposledy! 🙂 Zvládli jsme sice jen základní okruh procházky s pár odbočkami, ale myslím, že stojí za to vidět celý park a vyčlenit si na výlet celý den. A příště si určitě zajdu i na nějakou dobrůtku do kavárny! 🙂

DSC_0399

DSC_0449


Líbil se vám dnešní článek? Znali jste nebo dokonce byli jste v Průhonickém parku? A co říkáte na outfit?


Piště mi do komentářů, nezapomeňte lajkovat moje stránky:

Facebook
Instagram

… a já se na vás budu těšit opět u dalšího článku! ?

S láskou,

vaše Birdie.

12 Comment

 1. Ftcf says: Odpovědět

  Tam je nádherně!
  http://www.ftcfblog.blogspot.cz

  1. Birdie says: Odpovědět

   Byla opravdu! 🙂 Včele doporušuji!

 2. Překrásné pozadí a outfit promyšlený opravdu do detailu, moc pěkné! 🙂

  1. Birdie says: Odpovědět

   Děkuji Karin! Tvé komentáře vždy potěší! 🙂 :*

 3. Ten růžový kabátek je moc pěkný, hezké fotky!

  1. Birdie says: Odpovědět

   Děkuji moc! 🙂

 4. Miluju kombinaci růžové a šedé! <3 Outfit je úžasný! Zvlášť ten kabátek! Nikdy jsem v tomto parku nebyla, ale rozhodně tam někdy musíme vyrazit! Vypadá úžasně!
  Super článek a parádní fotky! <3 🙂
  S láskou
  ♥JORIES♥

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

  1. Birdie says: Odpovědět

   Děkuji moc za krásný komentář! 🙂

 5. Ten kabátek je super miluju Mohito! Mají skvělé kousky 🙂 Moc pěkné fotky, musel to být skvělý výlet/procházka.. krásné.. 🙂

  1. Birdie says: Odpovědět

   Děkuji moc Leni, jsem ráda, že se fotky i kabátek líbí a výlet byl opravdu moc fajn! 🙂

 6. Ten kabátek je moc pěkný 🙂

  1. Birdie says: Odpovědět

   Děkuji moc! 🙂

Napsat komentář
Enter Captcha Here :