Zútulňuji byt | Plakáty Poster Store

Ahoj Birdíci. Už nějaký čas uplynul od posledního článku, kde jsem vám představila svůj byt a všechny jeho kouty i neduhy. Dokonce mě oslovily slečny z portálu TadyJeMoje a sepsaly a nafotily o něm článek, který mě moc potěšil. Dnes bych vám ráda ukázala další inovaci, kterou se mi podařilo uskutečnit díky skandinávskému Poster Store. Možná si pamatujete na úplně první interiérový článek o mých „interiérových snech“, ve kterém se můžete dočíst i o tzv. gallery wall, tedy o stěně s obrázky nebo vkusnými plakáty. Tu jsem si totiž splnila nyní.

 • Malý tip pro vás: Na konci článku mám pro své čtenáře i 35% slevu, tak ho nezapomeňte dočíst až do konce!

Před / Po


Jak jsem postupovala?

1) Vybírání motivů

Samotné vybírání motivů byl pro moji nerozhodnou duši trochu oříšek, protože e-shop Poster Store má obrovský výběr plakátů a navíc se kolekce každý týden rozrůstají. Chtěla jsem, aby motivy zobrazovaly něco, co mám ráda, aby barevně ladily nejen k sobě, ale i s interiérem a aby nepůsobily lacině nebo nevkusně.

Inspiraci jsem hledala na webu e-shopu, kde jsou jednotlivé plakáty přímo naaranžované do krásných koláží a ještě hezčích interiérů. Samozřejmě, můj byt vypadá trochu jinak, tak jsem tomu výběr musela přizpůsobit a ač jsem původně chtěla vysloveně gallery wall, tedy spoustu různých velikostí obrazů, nakonec jsem od ní opustila a zvolila minimalismus – tři stejně velké obrazy stejně daleko od sebe nad gaučem.

Nakonec jsem tedy vybrala můj druhý domov Itálii a to konkrétně detail Kolosea v kombinaci se dvěmi barevně ladícími plakáty s květinami – pampeliškou a rákosím.

2) Vytváření koláže

Když jsem konečně vybrala několik plakátů, které se mi líbí (na e-shopu je šikovná funkce „srdíčka“ – tedy řazení plakátů do složky oblíbených), začala jsem s aranžováním a porovnáváním, jaké plakáty k sobě a k interiéru půjdou nejlépe.

 1. Vyfotila jsem si stěnu obýváku, na kterou obrazy měly přijít.
 2. Vyscreenshotovala jednotlivé plakáty z webu a uložila do počítače.
 3. V editačním programu jsem jednotlivé obrázky „přidala na stěnu obýváku“ a zkoušela jednotlivé kombinace, velikosti a umístění.
 4. Na Pinterestu nebo právě i na webu e-shopu najdete tipy na rozměry obrazů a kam a jak je rozmístit.

3) Samotné skládání koláže

Po objednávce a dodání obrázků, které cestují až ze Švédska (objednávka přišla cca za 5 pracovních dní), už stačilo jen obrázky naklepat do mé panelové stěny.

Já jsem z výsledku nadšená! Kvalita plakátů je velmi pěkná a dřevo použité pro plakáty pochází z lesů, které splňují ekologické a sociální standardy, takže jejich výroba je šetrná k životnímu prostředí. Rámečky, pasparty i „sklo“ (= materiál, který zaručí, že plakáty nevyblednou ze slunce) je také kvalitní.

A kromě obýváčku, jsem ozdobila i stěnu v kuchyni. Plakáty jsem opět vybírala minimalistické, květinové a tak, aby tématicky ke kuchyni seděly. Takže prvním obrazem jsou bylinky a druhým snítka olivy, oboje akvarelem.


Malý dáreček pro vás

A jak jsem avizovala, mám pro vás, mé čtenáře, slevu 35 % na nákup v e-shopu PosterStore.cz. Stačí k objednávce zadat slevový kód „birdie35“, platný do 14. 5. 2021.

Doufám, že se Vám článek a dekorace líbily a že vám sleva udělá radost!


Jaké motivy plakátů byste si vybrali vy?


Pište mi do komentářů, uděláte mi tím velkou radost a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte lajkovat moje stránky:

Facebook
Instagram

… a já se na vás budu těšit opět u dalšího článku!

S láskou,

vaše Birdie.

* Článek vznikl v barterové spolupráci s e-shopem Poster Store.

2 Comment

 1. Krásné obrázky jsi vybrala. Ta fotka/plugin před a po – krásně znázorňuje, jak ty 3 obrázky Tvůj obývák dokázaly hezky oživit ?. Moc se mi líbí.

  1. Birdie says: Odpovědět

   Ahoj Jani, tak to jsem moc ráda, už bych si to tu bez nich snad ani nedokázala představit! 🙂

Napsat komentář
Enter Captcha Here :