Cestujeme po Andalusii – 1.část | Granada a Córdoba

No nazdárek, Birdíci! 🙂

Pojďme se ale vrhnout už na článek samotný, kterým bych vám dnes ráda ukázala moji cestu po Španělsku, konkrétně po její nejjižnější části, po Andalusii.

Andalusie

Andalusie, místo žhavého slunce, rozlehlých olivových plantáží, roztančeného flamenca a všudypřítomného maurského vlivu. Navštívila jsem celkem čtyři důležitá města: Granadu, Sevillu, Córdobu a Málagu.

Granada

Granada, město granátového jablka, byla prvním místem naší cesty. Bydleli jsme ve staré cikánské čtvrti v kopcích a lepší místo jsme si snad nemohli vybrat. Jednalo se o apartmán s výhledem na celé město, na jeho sépiově zbarvené střechy a omítky, na nádhernou katedrálu a dál na obzor.

 • Tip pro vás: Odkaz na apartmán zde.

Ve staré cikánské čtvrti jsem se cítila skvěle! Dlážděné cesty kolem bíle natřených domů s modrými okenicemi a květinami, pestrobarevné arabské obchůdky a výhledy na město. Takto nějak si představuji kombinaci mého vysněného Santorini a Marakéše. 🙂


Centrum Granady není tak velké, takže se v jeho uličkách můžete v klidu ztrácet a nezabere vám to příliš času. Rozhodně navštivte nádhernou katedrálu, která je stejně krásná zvenku i zevnitř a když vám to čas dovolí , sjeďte si i do klášteru San Jeronimo s atriem z pomerančovníků.
Histotickým skvostem Granady je Alhambra, nejdokonalejší a nejzachovalejší maurská památka na světě. Tu zkrátka musíte navštívit! Jedná se o komplex paláců a zahrad a já si zde přišla jako v pohádce Tisíce a jedné noci. Přenádherné zdobení paláců, atria s fontánkami, exotické květiny, výhledy do všech koutů Granady z tohoto místa dělá opravdový unikát.

 • Tip pro vás: Zarezervujte si Alhambru s dostatečným předstihem. Můžete si koupit balíček, ve kterém najdete vstupy právě i do dalších míst v Alhambře a cca 9 jízd v MHD (díky tomu se nahoru na kopec do Alhambry dostanete jednoduše autobusem, ketrý staví kousek od Plaza Nueva) • Tip pro vás: Na jídlo si zaskočte do MOANA baru (během toulkách po centru na něj jednoduše narazíte), který má krásný havajský interiér. Vyzkoušejte jejich úžasně připravené teriyaki nebo dva druhe typických kroket. Poke bowl také nebylo špatné. 🙂

Córdoba

Do Córdoby jsme jeli jen na otočku a to hlavně kvůli zachovalé Mešitě. Měla tajemnou atmosféru a mně se hned vybavil film Inferno a tamní Istambulská cisterna! Škoda jen, ze se na Mešitě otiskly křesťanské vlivy, takže na zdech visí obrazy svatých a uprostřed stojí obrovský, zlatý oltář… Těžko říct, jaké náboženství bylo v Córdobě jako první a kdo tedy “narušil” koho. Výsledkem je ale taková směsice obou!

 

Za prohlídku určitě stojí i centrum města, s úzkými uličkami, stěny s květináči a velmi příjemnou atmosférou.Co si z článku odnést?

Jako tomu je na konci každého mého článku, byla bych ráda, kdybyste si z článku odnesli touhu procestovat další kout světa, dostali chuť na nějakou dobrotu nebo se chtěli naučit něco více než španělské „hola!“. 🙂 Doufám, že jste se něco nového dozvěděli a že jsem vás alespoň do jednoho města nalákala!


Tak jak se vám Andaluská města líbí?  Zaujala vás Granada nebo Córdoba?


Pište mi do komentářů, uděláte mi tím velkou radost a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte lajkovat moje stránky:

Facebook
Instagram

… a já se na vás budu těšit opět u toho dalšího!

S láskou,

vaše Birdie.

 

5 Comment

 1. Tereza Ko says: Odpovědět

  Nádherné prosluněné fotky! Kdys tam byla, vypadá to tak letně 🙂

  1. Birdie says: Odpovědět

   Ty jsi zlatá, Teri! 🙂 Děkujiii! Hele v září to bylo, takže to bylo ještě uplné léto! 🙂

 2. Krásné fotky! Článek se mi moc líbil. ♥

  1. Birdie says: Odpovědět

   Děkuji Candy! Ty jsi vždycky nejhodnější! 🙂

 3. Viki says: Odpovědět

  tak to je nádhera ! 🙂

  WHEN PIGS FLY

Napsat komentář
Enter Captcha Here :