Cestujeme po Andalusii – 2.část | Sevilla a Málaga

Nazdárek Birdíci! 🙂 Z roku 2019 jsme se přehoupli do toho nového a krásně symetrického a já zas ani nevím jak! Minulý rok byl pro mě hodně náročným, plný změn a překážek, ale už je minulostí a já doufám, že rok 2020 přinese něco krásného a šťastného! 🙂

  • Co se týká předsevzetí, tak několik se mi jich podařilo splnit a vy se na ně můžete podívat zde.
    • Ty letošní budu muset ještě nějak promyslet!

No ale nyní už se vraťme k tématu tohoto článku, kterým je druhý díl cestování po Andalusii. Tentokrát se podíváme na dvě zbývající města a tím jsou Sevilla a Málaga.

Sevilla

Sevilla, hlavní město Andalusie, se mi ze všech čtyř měst líbila nejvíce! Její malebné uličky, které hrály všemi odstíny žluté a červené (hlavně čtvrť Santa Cruz) a hýřily životem, jedinečné budovy, každá jiná, každá krásná, a tamní živá atmosféra, mě učarovaly. Historické centrum také patří k největším v Evropě, takže i když její periferie působí trochu omšele a chudě (jak už to tak většinou bývá), vše vykompenzuje.


Určitě byste měli navštívit opět úchvatnou kategrálu Panny Marie uprostěd náměstí lemovaného palmami a vypravit se i do její gotické věže, odkud budete mít Sevillu jako na dlani.

Dále určitě Plaza de Espaňa, náměstí obklopené krásným pavilonem podkovitého tvaru. Můžete zde narazit, stejně jako my, i představení Flamenca.


Pokud se nechystáte do Granady na již zmíněnou Alhambru, pak určitě navštivte Alcáraz, neboli královský palác. Byl hezký, trochu splácaný a hlavně po Alhambře opravdu velmi slabý odvar… Za zmínku stojí i Parasol, úžasná dřevěná konstrukce nad náměstím La Encarnación.

V Seville jsme také viděli nejvíc tapas barů. Nás si získala ___, kde jsme ochutnaly za 3 večery téměř veškeré tapas! 😀 Určitě vyzkoušejte například gaspacho, které patří mezi typické andalůské pokrmy a bylo výborné. Dále třeba skvělý steak s tunáka na avokádové pastě, pečené artičoky, plněné žampiony portobello nebo chuťově velmi zvláštní chobotnici na dýňovým puré. 🙂


Málaga

Málaga byla naše poslední zastávka, jejíž největší předností je moře. Proto patří i k těm nejznámějším městům Andalusie, můžete zde totiž v klidu strávit dovolenou. Možná za to mohl fakt, že už to byl můj poslední den ve Španělsku a tedy kombinace lítosti a únavy, ale Málaga se mi líbila ze všech měst nejméně. Už na mě nepůsobila tak mile a malebně, jako tomu bylo u menších měst a ztrácela pro mě tu typickou atmosféru.

 

Doufám, že se vám oba díly tohoto „cestopisu“ líbily a že se do tak krásné krajiny podíváte i vy! 🙂


Baví vás cestovatelské články? A jak se vám líbil tento?


Pište mi do komentářů, uděláte mi tím velkou radost a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte lajkovat moje stránky:

Facebook
Instagram

… a já se na vás budu těšit opět u toho dalšího!

S láskou,

vaše Birdie.

1 Comment

  1. Krásný článek a moc pěkné fotky! Alespoň v myšlenkách jsem se zase vrátila k létu, kdy jsme také cestovali autem po Andalusii. Právě Malaga byla pro mne místem tropických teplot, ale krásného čistého moře. Nakonec jsme dojeli až úplně na jih k Gibraltaru… Bylo tam prostě nádherně, takže uvažujeme, že letos pojedeme znovu, pořád je co objevovat 🙂

Napsat komentář
Enter Captcha Here :