Karanténní seznam | 10 tipů, jak se doma zabavit

Ahoj Birdíci, nouzový stav stále trvá a člověk už ani neví, kolik dní vlastně strávil doma… Jak už jsem psala v minulém článku, kromě toho, že bychom se nyní měli doma cítit co nejlépe, máme i prostor na to, soustředit se na sebe a na věci, na které normálně není tolik času nebo energie. Na začátku karantény jsem byla i velmi produktivní. Postupně ale začala převládat lenost, takže pokud už také nevíte, do čeho píchnout, článek by vás mohl trochu namotivovat.

Připravila jsem seznam věcí, které by vám během karantény mohly zkrátit dlouhou chvíli no a samozřejmě je doplnila i o nějaké osobní tipy.

 1. Oprášit staré koníčky

  • Určitě existuje aktivita, na kterou „padá prach“. Nyní je k ní ideální příležitost. Já se třeba vrátila ke hře na klavír a také už mám vybraný motiv k vytvoření dalšího akvarelu.
 2. Naučit se nové

  • Máte na Pinterestu milion záložek s novými recepty, DIY projekty nebo inspiracemi na líčení? Pusťe se do toho! Skvělý pocit zaručen!
 3. Vytvořit si playlist

  • Hudba pomáhá s každou negativní myšlenkou, tak co si vytvořit nový, veselý playlist? A nebo si naopak poslechnout nějaké totálně retro songy a zavzpomínat? To už je na vás, hlavně u toho zpívejte a tancujte.
 4. Užít si domácí Spa

  • Doma máme spoustu času starat se i o sebe a užít si domácí beauty spa. Nemusíme přeci čekat na kosmetičku, můžeme si dopřát příjemnou hydratační masku. Já mám moc ráda korejské plátýnkové Korika. Ani na manikúru a pedikúru není potřeba odborníka. S těmi správnými produkty pro péči o ruce to zvládne každý. 🙂
 5. Zkusit 30denní cvičící challenge

  • Každý se teď méně hýbe. Já sama citím ztuhlost těla od toho, jak se přesouvám z gauče na židli a ze židle do postele… Nejraději se protahuji jógou (tipy nejdete zde), která může být i dost náročná. Vás i sebe bych ale ráda vyzvala na nějakou 30denní challenge, co říkáte? Odškrtávání den po dni bude super! 🙂
 6. Pročistit počítač a mobil

  • Tohle je jedna z těch aktivit, ke které se člověk jen těžko dokope… Já s ní začala hned první dny karantény, ale je to opravdu na dlouho, takže mě spoustu čištění ještě čeká. Ale kdy jindy se do toho pustit, když ne teď? Nezapomeňte vytřídit a srovnat fotky do složek a když už v tom budete zkuste další bod…
 7. Vytvořit fotoknihu

  • V digitální době se často na všechny ty vyfocené fotky ani nepodíváme (viz článek o papírových vzpomínkách) a já jsem si konečně řekla, že to chci napravit! Vytvořila jsem už jednu fotoknihu z Ameriky a jednu rodinnou dostala babička k 90.nám. Chystám se vytvořit si další fotoknihy z cest a i když to není úplně levná záležitost, myslím, že za to stojí.
 8. Procvičovat jazyky

  • Také si pořád říkáte, že byste si mohli procvičit angličtinu, španělštinu nebo jakýkoliv další jazyk? No, tak se do toho společně konečně dáme! Svoje tipy jsem sepisovala sem, tak teď už jen zbývá s nimi pořádně zase začít. Nebo si zavolejte s kamarádem z ciziny, kterého jste již dlouho neslyšeli. 
 9. Odpočívat

  • A že se vám do žádného z výše uvedených, celkem produktivních, záležitostí prostě nechce? Nemějte špatné svědomí, je to úplně v pořádku! 🙂 Není nic špatného na tom zkrátka jen odpočívat u dobré knihy, filmu nebo u nějaké počítačové hry (já objevila starý comp s The Sims 3 a dva dny po večerech hrála, úžasný zabiják času). Důležité je být psychicky v pohodě a odpočinek je skvělým pomocníkem.
 10. Odměňit se

  • No a v neposlední řadě se nezapomeňte i v této situaci odměňovat. Rozhodně to nemyslím tak, abyste teď bůhvíjak utráceli, spíš abyste si udělali i v nepříjemné situaci radost… Třeba něčím krásným a voňavým na Notino.cz.*

Co si z článku odnést?

Snažte se nepropadat depresi nebo špatné náladě. Dejte prostor všemu, co je vám milé a využijte momentální, ale pouze dočasné situaci naplno. A hlavně se opatrujte a buďte zodpovědní a ohleduplní k ostaním.


Máte nějaký svůj seznam? Co bych na něm našla?


Pište mi do komentářů, uděláte mi tím velkou radost a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte lajkovat moje stránky:

Facebook
Instagram

… a já se na vás budu těšit opět u dalšího článku!

S láskou,

vaše Birdie.

* S e-shopem Notino.cz barterově spolupracuji.

Napsat komentář
Enter Captcha Here :