Léto 2022 a jeho nezbytnosti

Ciao Birdíci,

po dlouhé době vás vítám u nového článku, který píšu se solí ve vlasech a sluncem ve tváři. Nacházím se na italské pláži, u jadranského moře, které sice není z nejmodřejších, ale mému srdci je nejbližší.

Říkám si, proč léto nemůže trvat věčně. Ta bezstarostnost, která nás během letních dní provází. Šaty, zakrývající jen to, co je potřeba, lehké jako pírko, ve který není ani do pozdních hodin zima. Zmrzlina, která se teplem roztéká přes prsty a která se z těla umyje skokem do mořských vln. U moře se vždycky cítím šťastná.

Dnes bych vám chtěla představit několik beauty věcí, které mi v létě zpříjemňují dny, hlavně díky svým jedinečným složkám. Léto ještě zdaleka nekončí a věřím, že spousta z vás se chystá k moři i v září nebo ještě později…

  • Tip pro vás: Podobný článek jsem psala už před několika lety. Najdete v něm další moje letní essentials.

Aloe vera

Aloe vera se jako léčivá rostlina používá už po staletí, díky bezbarvému gelu z jejích listů. Já používám konkrétně krémy s aloe vera vždy po opalování, protože se právě gel z této rostliny používá na spáleniny (v tom horším případě), ale samozřejmě také na zklidnění pokožky a její hydrataci. Obličeji pak ráda dopřeji i plátýnkovou masku.

Ideálně vždy hledám přírodní a organické zastoupení aloe v produktu s co největším procentem zastoupení.

  • Tip pro vás: Pokud jste tzv. plant lady, můžete si aloe veru jednoduše pěstovat. Rostlinka to není náročná a díky tomu si můžete gel jednoduše vypreparovat sami, takže dostaneme jeho nejčistší podobu.

Mentol

Produkty s mentolem jsou na léto mými must-have. Nic totiž nedokáže osvěžit více. Mentol mám ráda ve sprchových gelech i tělových krémech, po kterých se moje pokožka ochladí lépe, než skokem do bazénku s mentoskama (#neotestováno).

  • Tip pro vás: Pro ještě větší osvěžení a pokud si zrovna vzpomenu, dávám produkty před použitím do ledničky.

Termální voda a kyselina hyaluronová

O termální vodě jsem vám psala už dříve, ale musím ji zmínit i zde, protože je to stále jedna z věcí, které v mi na cestách nesmí chybět. Termální voda totiž neuvěřitelně osvěží a zklidní pleť.

Naopak kyselina hyaluronová je to snad jedna z nejskloňovanějších složek se slovem hydratace. Molekula této kyseliny se totiž perfektně vstřebává, nasává všechnu vodu v pleti a dokáže ji díky tomu velmi silně hydratovat, ale i vyhladit. Mám ji zařazenou do svých denní i nočních anti-age (ano, táhne mi na 30…) krémů. Tentokrát ji mám obsaženou právě i v hydratační a osvěžující mlze.

Arganový olej

Co se týká opalování, mám dvě zásady: opalovací krémy a vyhýbání se slunci mezi 12 – 15h.  Vždy sahám po nejvyšším SPF, tedy 50+, na obličej, ramena, záda, dekolt a ruce, na zbytek těla, který nemám nijak náchylný, pak po nižších faktorech. Právě na tyto místa aplikuji i opalovací arganový olej. Pokožku krásně promastí, je po něm lesklá a není vysušená. Arganový olej používám i ve sprchových gelech, právě díky tomu, jak pokožku zvláční a nesmývá opálení.

Co si z článku odnést?

Existuje spousta pro pleť a pokožku prospěšných látek, které do letní rutiny můžeme zařadit a celý beauty rituál se rázem změní. Stačí pár kroků, není nutné zbytečně překombinovávat, a přesto rozdíl pocítíte okamžitě.

A můj závěrečný tip pro Vás? V létě také nezapomínejte na chodidla a paty, které kvůli písku a prachu z otevřených bot dostávají zabrat, stejně jako vlasy kvůli soli a chlóru. Obojímu dopřejte náležitou péči.


Tak tohle byly moje tipy na oblíbené letní produkty. Jaké jsou ty Vaše a jaké složky obsahují?


Pište mi do komentářů, uděláte mi tím velkou radost a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte lajkovat moje stránky:

Facebook
Instagram

… a já se na vás budu těšit opět u dalšího článku!

S láskou,

vaše Birdie.

Článek vznikl v barterové spolupráci s e-shopem Notino.cz.

Napsat komentář
Enter Captcha Here :