3. advent / Tipy, inspirace a radosti / Recept na oříškové košíčky a minitipy na dárečky

Další advent je tu, takže je jasné, že Vánoce jsou za dveřmi! 🙂 Kdo nečetl první dva články o prvním a druhém adventu, ještě to rychle napraví a my už se pojďme podívat na ten třetí.

Třetí štědrovečerní outfit

Outfit, ve kterém zazáříte u stromečku ale i na vánoční party. Patří do něj zlatá, klasická černá a nádherná zelená barva, třpyt, lesk a hravé vánoční náušnice! 🙂 Budete nepřehlédnutelné, to vám garantuji! 🙂

Psaní a posílání přáníček

Moji lásku k papíru jsem popisovala např. v papírových vzpomínkách a papírnictví je jedno z mých oblíbených míst! 🙂 Proto ani na Vánoce nezůstávám pozadu a všechna tato krásná, třpytivá, rozkošná přáníčka brzy najdou své majitele (a doufám, že do Štědrého dne…!). Navíc koupí těchto z M&S podpoříte tři charitativní organizace a podle mě o tom by měly Vánoce být, o sdílení radosti a lásky.

Pečení cukroví

Během týdne jsem také pekla cukroví a to s mými 90letými prarodiči. To je pro mě největší radost! 🙂 Když jsme pekli linecké, vypadalo to u nás jako v rodinné manufaktuře! 😀 Někdo hnětl těsto, jiný vykrajoval, někdo hlídal u trouby a poslední mazal marmeládou! 😀 V sobotu jsme s babičkou začaly moje oblíbené včelí úlky a naplnily ořechové košíčky. Je to hrozná „matlanina“! 😀 Všechno jsme s babi pokecaly čokoládou, ale nasmály se u toho! 😀 A přesně proto mám tak ráda předvánoční čas, pro ty chvíle strávené s rodinnou, pro to tvoření a vyrábění.

 

 

 

 

A pro vás tu mám recept na ořechové košíčky, protože jsou moje oblíbené a myslím, že si je také zamilujete! 🙂

Co budete potřebovat:

košíčky z klasického lineckého těsta

na náplň:

100g mletých vlašských ořechů

100g práškového cukru

100g změklého másla

2 polévkové lžíce rumu

50g mletých piškotů

Všechny ingredience na náplň se smíchají a natřou se na zchladlé košíčky. Nakonec se košíčky polejí čokoládou a dozdobí mandličkou.

Last minute tipy na dárečky

Vždy si myslím, že kvalitní dárky, kterých je méně, jsou daleko lepší, než desítky blbostí, jenž vás cvrnknou v obchoďáku do nosu. Vždy se snažte zamyslet nad tím, co daný člověk potřebuje a čím byste mu udělali radost, takže budete tedy vědět, že dáreček nezůstane ležet v koutě.

A jelikož jsem sama překvapena, kolik lidí ještě nemá téměř žádné dárky a vše nechávají na poslední chvíli, mám tu pro vás pár minitipů:

 • Funkční termoprádlo pro zmrzlou maminku (o něm bude řeč i v příštích základech šatníku 🙂 ).
 • Dalekohled pro tatínka ornitologa. (ten možná pořídím příští Vánoce 😀 ).
 • „Blogerské“ hodinky pro sestru či bratra (hodinky potěší každého a pro mnohé muže jde dokonce o nejdůležitější doplněk).
 • Kvalitní whiskey pro dědečka (sama jsem několikrát kupovala).
 • Pobyt v lázních pro babičku (a dopřát jí pěknou relaxaci po všech těch letech vaření dobrot 🙂 )
 • Stan nebo jinou kempovací pomůcku pro rodinný kempovací výlet.

A co dalšího jsem stihla?

 • Bruslení na Letné s přítelem. Vstup je zdarma a patří k největším v Praze! 🙂
 • Balení prvních dárečků. A mým tipem pro vás jsou sobí jmenovky z NanuNana.
 • Vánoční besídka na univerzitě. Už jste na nějaké byli? 🙂


Co si z článku odnést?

Týden před Vánoci je nejvyšší čas zařídit si vše potřebné. Zkuste si udělat seznam a postupně ho odškrtávat, ať na nic nezapomenete! 🙂 Mě čeká ještě jeden předvánoční úklid, zkouknout konečně nějaký z mých nejoblíbenějších vánoční filmů, dobalit dárečky a dozdobit byt i stromeček! 🙂


A co váš třetí advent?


Pište mi do komentářů, uděláte mi tím velkou radost a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte lajkovat moje stránky:

Facebook
Instagram

… a já se na vás budu těšit opět u toho dalšího!

S láskou,

vaše Birdie.

2 Comment

 1. Pečení mám na Vánocích strašně ráda. Já teda peču sama doma, ale věřím, že to musí být strašná sranda s babičkou. Jinak to posílání přáníček je naprosto skvělé. Bohužel si říkám každý rok jak to pošlu, ale nestíhám to. Tak doufám, že příští rok už mi to konečně vyjde 😀

  1. Birdie says: Odpovědět

   Tak hlavně, že to zvládneš i sama! 🙂 A určitě se ti cukroví moc povedlo! 🙂 A dostala jsi alespoň nějaké přáníčko ty? 🙂

Napsat komentář
Enter Captcha Here :