4 letní marnivosti | Jak být „That girl“

Ahoj Birdíci,

právě jsem se vrátila z Malty plná inspirace a znovu nabité energie. Moře mi vždy vlije novou krev do žil, a tak rovnou přicházím s novým článkem –  „4 letní marnivosti“.

Zpět ke psaní

Znáte takový ten pocit, když se cítíte jako ve videoklipu nebo ve filmu? Kdy se tak nějak cítíte výjimečně? Já měla takový pocit právě na konci dovolené, kdy jsem čekala na letišti. Koupila jsem si předražený salát (aspoň stál za to) s lososem, vajíčkem, avokádem a edamame, pila perlivou vodu San Pellegrino a četla si v červencovém Cosmopolitanu, který jsem si vezla ještě z Prahy. Po celém týdnu na Maltě, který jsem si opravdu velmi užila, to asi přijít muselo. Byl to pocit, který trval jenom mžik, ale tu emoci jsem si držela ještě hodnou chvíli. Dospěle, skvěle, fancy. „Přitom taková blbost…“

Ta emoce ve mně ale vyvolala chuť se zase o určité radosti dělit. Sepsat vám, jaké maličkosti ze mě na moment udělají „That girl z TikToku“. Navozovat sobě tyhle momenty co nejčastěji a prostřednictvím článků je předávát i vám. Aby se ta inspirace přenesla dál…

Maličkosti, které vám ulehčí léto

Podobné beauty články píši skoro každé léto, a přesto se najde spoustu dalších vychytávek, které mi usnadňují letní chvilky.

1) Nožky jako v bavlnce

  • Ještě před dovolenou jsem po delší době stihla pedikúru. Nohy dostávají během léta daleko více zabrat, protože je obouváme do rozkošných sandálků, ovšem kvůli kterým se na chodidla práší a ty se pak stávají suchými, drsnými a popraskanými.
  • Mám ale dva pomocníky (mimo nůžtičky a pemzu), které pravidělně, když si vzpomenu, používám. Skvělé jsou produkty s ureou, ta dokáže velmi suchou pokožku perfektně hydratovat a vyživit. Já používám produkty od dermokosmetiky Eucerin a to jak příjemnou a vlastně i zábavnou pěnu na nohy, tak intenzivnější lokální péči.* Snačí prostě jen mazat, nožky o moc více péče nepotřebují, jen je ještě hezky nalákněte, já mám v létě ráda elegantní bílou.

Drink s výhledem na pláž a upravené nohy

2) Opálení i bez smažení

  • U moře se opaluji celkem ráda, svěží mořský vánek totiž trochu rozbije to nekonečné pálení těla a je mi příjemně. Nijak extra to nepřeháním, spíš tak na slunci lenoším, než že bych se cíleně smažila, protože pamatujte, že zdravé opalování neexistuje. Obličej si ale schovávám vlastně pořád, a tak zůstává z celého těla nejbělejší.
  • Na to mám jednoduchý trik. Samoopalovací kapičky Magic Drops od Collistar.* Já je používám tak, že cca 3 kapičky přidám do krému (nejčastěji nočního), aby byl efekt co nejpřirozenější. Už po jedné aplikaci je pleť rozzářená a vypadá zdravější. Při opakování to pak prostě vypadá jako přirozené opálení bez toho, aniž bych si poškozovala pleť UV zářením. A nesmrdí! Win, win.

3) Parfémované mlhy

  • Člověk by si myslel, že lidé v českém MHD konečně budou vonět. Ale co když si přečetli poučku o tom, že by se v létě parfémy neměly používat, protože po jejich aplikaci na kůži mohou způsobit alergie?
  • Pak by si měli přečíst i to, že existují už i mlhy, které jsou speciálně určené na vlasy a oblečení. Já jsem jednu takovou dostala teď k narozeninám a to verzi mé oblíbené vůně Lancome Idole.*

4) Olejíček na všechno

  • Já tedy nevím jak vy, ale na dovolenou si nechci tahat tunu kosmetiky, stačí že ji táhnu kilo! Tak či tak, co můžu zredukovat, to udělám. Pak vždy poděkuji sama sobě, že jsem využila (skoro) vše a v kufru mi zbylo místečko na nějaké hezké suvenýrky.
  • Multifunkční produkty jsou v tomhle ohledu to, co potřebujete. Ať už jsou to líčidla vhodné na rty i tváře nebo oleje na vše možné. Skvělý je ikonický Nuxe, protože ať ho aplikujete kamkoliv, udělá vám službu. A tahle třpytivá Nuxe verze*? Tu asi ještě pořídím, protože to je krása!

Co si z článku odnést?

Nechci se opakovat, ale méně je více a v létě to platí dvojnásob. Zaměřte se na pár produktů, které budete pravidelně používat a dbejte na upravený vzhled bez většího úsilí. Léto má být bezstarostné!


Dejte mi vědět, co vy na to.


Pište mi do komentářů, uděláte mi tím velkou radost a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte lajkovat moje stránky:

Facebook
Instagram

… a já se na vás budu těšit opět u toho dalšího!

S láskou,

vaše Birdie.

*Produkty najdete na stránkách Notino.cz, se kterým barterově spolupracuji již řadu let.

Napsat komentář
Enter Captcha Here :